Przejdź do treści
Strona główna » Jakie są wymiary kontenera morskiego?

Jakie są wymiary kontenera morskiego?

W ostatnich bardzo dużą popularnością cieszy się kontener wymiary mogą być różne. Większość firm, które zajmują się handlem uznaje kontenery morskie za bardzo opłacalny środek transportu.

Czym są kontenery morskie?

W zasadzie jest to klucz do ogromnych inwestycji. Można zamawiać nie tylko małe rzeczy, ale również ponadgabarytowe przedmioty. Z reguły pochodzą one z krajów, gdzie są zdecydowanie tańsze. Można śmiało powiedzieć, że zakup może być naprawdę opłacalny. Należy pamiętać, że modele cechujące się różnymi wymiarami również dostępne są na rynku. W tym artykule wyjaśnimy, jakie są dokładnie wymiary kontenera morskiego.

Można jednak wskazać podstawowe wymiary morskich kontenerów. Dostępne są trzy najbardziej typowe wymiary. Każdy kontener odznacza się odmienną odległością. Są to 3m, 6m oraz 12m. Oczywiście można znaleźć również kontenery mniejsze i większe. Wiele uzależnione jest również od producenta. Niektórzy producenci pozwalają także personalizować wymiary kontenerów. W ten sposób można dostosować wymagania do konkretnego klienta. Bez wątpienia 2,59 metra to najbardziej standardowa wysokość kontenerów morskich. Na rynku dostępne są również tak zwane kontenery HC, czyli High Cube. Wysokość jest trochę większa i wynosi 2,90 m. Była to z reguły prostopadłościan i nie jest to uzależnione od rodzaju kontenera.

Kontenery w innej kubaturze również można spotkać, ale niestety bardzo ciężko. W celach transportowych wykorzystywana jest zdecydowanie większość kontenerów morskich. Coraz częściej występuje ich zastosowanie mieszane. Ze względu na cenę są naprawdę atrakcyjną propozycją. Dodatkowo możliwości personalizacji są naprawdę bardzo duże. Chodzi przede wszystkim o to, żeby zredukować koszty całego przedsięwzięcia.

Zakup kontenera

Znacznie więcej kosztują oczywiście większe kontenery morskie. Bardzo kosztowne bywa również ich transportowanie. Dlatego trzeba wziąć pod uwagę swój budżet, jeśli planujemy zakupić kontener. Częstym błędem jest zwracanie uwagi tylko na początkowy i jednorazowy koszt.

Istotny jest też rodzaj kontenera, który musisz zakupić. Dla konkretnego rodzaju kontenera niektóre wielkości są naprawdę charakterystyczne. Trzeba wybrać rodzaj, który będzie spełniać indywidualne oczekiwania. Należy pamiętać, że kontener nie znajduje się cały czas w podróży, dlatego trzeba znaleźć odpowiednie miejsce na przechowywanie. Trzeba gdzieś do składować, zanim ruszymy na kolejną wyprawę. Niestety na niektórych magazynach nie ma wystarczająco dużo miejsca.

Niektóre osoby planują wykorzystać kontener w warunkach domowych. W takiej sytuacji inwestycja w kontener większy wydaje się lepszym zainteresowanie. Własny dom po pewnym czasie można rozbudować o kolejne segmenty. Wymiary kontenerów morskich powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb. Oprócz kwestii wizualnych bardzo ważna jest też jakość wykonania. Warto wybrać solidny i godny zaufania kontener, który posłuży przez wiele lat.

Przegląd techniczny

Należy pamiętać, że kontenery morskie muszą odbywać okresowe przeglądy co 2 lata. Należy pamiętać, że pierwszy przegląd wykonywany jest 5 lat od daty produkcji kontenera. Obecnie prawie całość produkcji kontenerów morskich przeniosła się na daleki wschód ze względu na niskie koszty produkcji. Na kilka sposobów można załadować kontenery na statek lub samochód. Dźwigów portowych najczęściej używa się w porcie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w zaledwie 60 sekund dźwig potrafi załadować kontener z nabrzeża na statek. W stopach podawany jest rozmiar kontenerów morskich. Moduł o długości 40 stóp jest podstawą wymiarowania zgodnie ze standardami ISO. W przeliczeniu jest do 12 190 mm.

Do przewozu ponadgabarytowych i bardzo ciężkich ładunków służą kontenery z odświeżanych dachem. Ładunek może zostać załadowany do kontenera od góry, dzięki otwieranemu dachowi. Można wyróżnić kontenery hard-top ze zdejmowanym dachem stalowym oraz kontenery open-top ze zdejmowanym dachem typu plandeka. Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, jakie są wymiary kontenera morskiego.