Przejdź do treści
Strona główna » Sprawdź, jak łatwo zamawia się paczki do Holandii

Sprawdź, jak łatwo zamawia się paczki do Holandii

Holandia to kraj o niewielkiej powierzchni w porównaniu do Polski, ale pomimo tego Polacy bardzo chętnie odwiedzają to miejsce słynące z rowerów i tulipanów. Wynika to przede wszystkim ze sporej ilości ofert pracy, szczególnie sezonowej. Oczywiście niektórzy często nie kończą na byciu pracownikiem tymczasowym. Wiele osób zostaje na stałe lub przynajmniej na kilka lat. W ten sposób chcą podnieść standard swojego życia, zaoszczędzić pieniądze lub po prostu pomóc rodzinie w Polsce. Warto pamiętać o swoich bliskich pomimo dzielącej odległości i co jakiś czas zrobić miłą niespodziankę. Paczki do Holandii nie są drogie, można je nadawać z łatwością przez internet.

Jak wysyła się paczki do Holandii?

Przesyłki międzynarodowe cieszą się rosnącą popularnością ze względu na atrakcyjne ceny i łatwość ich nadawania. Każdy może zrobić to samodzielnie w zaciszu swojego domu. Do wyboru są rozmaici przewoźnicy, którzy realizują paczki do Holandii. Z popularnych wymienić warto: UPS, DPD, GLS, Fedex. Można oczywiście nadać przesyłkę bezpośrednio na stronie konkretnej firmy przewozowej.

Jeśli jednak komuś zależy na uzyskanie większych oszczędności, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług brokera kurierskiego. Formalności są ograniczone do minimum, wszystko można załatwić przez internet. Wystarczy wypełnić formularz online, wysłać zamówienie i je opłacić. Już na etapie wyceny można poznać szacowane koszty zamówienia. Mogą one wzrosnąć, jeśli zaznaczy się dodatkowe usługi.

W przypadku brokera kurierskiego można mieć pewność, że oferowani są wyłącznie sprawdzeni przewoźnicy, którzy mają doświadczenie w dostarczaniu przesyłek zagranicznych. Warto też najpierw zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych firm kurierskich, co ułatwi podjęcie trafnej decyzji. Paczki do Holandii dotrą bez utrudnień szybko i pod same drzwi adresata.

Wysyłanie przesyłek do Niderlandów jest obecnie bardzo ułatwione ze względu na przynależność kraju do Unii Europejskiej. Nie trzeba wobec tego długo czekać na doręczenie paczki do Holandii. Jeśli ktoś wysyła przesyłkę po raz pierwszy, to należy najpierw upewnić się, jakie przedmioty są wykluczone z transportu. Pozwoli to uniknąć wielu nieprzyjemności. Jako że paczka będzie miała do pokonania sporo kilometrów, to w celu uchronienia jej zawartości przed zniszczeniem należy zadbać o mocny karton, z sztywnymi ścianami.

Warto wyłożyć ją gazetami, folią lub pociętymi tekturami, po czym umieścić dobrze zabezpieczone przedmioty. Świetnie sprawdzi się folia bąbelkowa, która przeciwdziała uszkodzeniom i chroni przed kontaktem z wodą. Na koniec cały karton trzeba dobrze okleić taśmą, aby nie doszło do jego otwarcia podczas przewożenia.

Co warto wiedzieć na temat paczki do Holandii?

Paczki do Holandii są najczęściej dostarczane w ciągu 3-4 dni roboczych. Jeśli jednak ktoś nada przesyłkę pod koniec tygodnia, to niestety będzie musiał liczyć się z wydłużonym terminem doręczenia, to samo dotyczy również świąt. Można oczywiście przyspieszyć cały proces, jeśli skorzysta się z opcji ekspresowej dostawy. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale w takim przypadku paczki do Holandii są traktowane jako priorytet.

Bardzo ważne jest to, aby przesyłka została dobrze opisana. W przypadku podania błędnych danych adresowych doręczenie będzie mocno utrudnione lub wręcz stanie się niemożliwe. Istnieje nawet ryzyko zwrotu paczki do nadawcy, co przekłada się na straty finansowe.

Istotne jest także podanie właściwych wymiarów i rzeczywistej wagi paczki do Holandii. Jeśli firma przewozowa zweryfikuje nieprawidłowo podane dane, to niestety będzie trzeba dopłacić lub nawet zostanie nałożona kara.